ŞEHİR İslami İlimler sana başka bir yerde bulamayacağın 3 şey vadediyor:

  1. ŞEHİR İslami İlimler hem Arapça hem de İngilizce hazırlık programını birlikte sunuyor. Böylece üniversite yılları boyunca bu iki dilde eğitim görebileceksin. Sözgelimi sabah gireceğin bir ders Arapça, ikinci ders İngilizce, bir sonraki ise Türkçe işlenebilir. Hocaların derslerde bazen Arapça, yeri geldiğinde İngilizce, gerektiğinde Türkçe konuşabilir.

  2. ŞEHİR’de İslami İlimler eğitiminin yanında başka bir sosyal bilim dalında istersen yan dal yapabilir, istersen çift ana dal yaparak iki diplomayla mezun olabilirsin. İslami İlimler’in hocaları bütün öğrencilerinin en azından yan dal yapmasını arzu ediyor ve bunun için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söylüyorlar. Tabii, senin de daha fazla çalışman gerekecek.

  3. ŞEHİR İslami İlimler’i tercih edersen sadece yurt dışından her sene aramıza katılacak öğrencilerle değil, müfredatıyla, faaliyetleriyle, hocalarıyla, vizyonuyla gerçek anlamda uluslararası bir ortamda olacaksın. Örneğin, Arapça hazırlık programının bir kısmı yurt dışında gerçekleştirilecek, İslam dünyasının yetkin akademisyenleri seninle ders yapmaya gelecek ve doğudan batıya dünyanın farklı yerlerinde çeşitli yaz programları düzenlenecek.